Logo

مؤسسه آموزش عالی فردوس مشهد

Ferdows institute of higher education
دومین جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی (ع)

دومین جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی (ع)

 به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزش عالی فردوس  به نقل از روابط عمومی بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع)؛  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با همکاری بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) و خانه کتاب و ادبیات ایران و موسسه فرهنگی صدوقی، دومین جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی (ع) را با هدف شناسایی آثار برتر کتاب، پایان‌نامه و مقاله با موضوع امام رضا (ع) سیره و فرهنگ رضوی برگزار می‌کند.
 
💠 از پدیدآورندگان، مترجمان، مصححان، ناشران، استادان و دانشجویان دعوت می‌شود با مراجعه به سامانه ثبت‌نام جشنواره رضوی به نشانی www.portal.shamstoos.ir  و پر کردن کار برگ مربوطه، آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.
 
💠 این جشنواره با هدف ایجاد جریان مستمر و پویا برای بسط و گسترش سیره و معارف در آثار مکتوب، بهره‌مندی از تجربیات و نظرات حوزوی، دانشگاهی، فرهنگی و هنری در زمینه فرهنگ رضوی، اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و تولید آثار فاخر و معرفی و تکریم تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار مکتوب حوزه فرهنگ رضوی برگزار می‌شود.
 
💠 آثار مربوط با موضوع امام رضا (ع) باید طی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ منتشر شده باشند. همچنین آثار مربوط با موضوع حضرت امام جواد (ع) باید طی سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۹ منتشر شده باشند و تنها کتاب‌هایی داوری و ارزیابی می‌شوند که دارای برگه اعلام وصول باشند.
 
💠 موضوع آثار ارسالی به دومین جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی (ع) باید در سه حوزه تألیف، ترجمه و تصحیح به‌طور کامل درباره امام رضا (ع) و امام جواد (ع) باشد و آثاری که یک یا چند فصل آن به موضوعات دیگر اختصاص داشته باشند در چرخه داوری قرار نمی‌گیرند.
 
💠 جشنواره در سه بخش کتاب، مقاله و پایان‌نامه آثار می‌پذیرد. در بخش کتاب در دو گروه کودک و نوجوان و بزرگسال با محورهای معارف رضوی(سیره، سبک زندگی و احادیث)، زیارت، ادبیات داستانی (رمان، داستان و مجموعه داستان‌های کوتاه)، شعر نو و کلاسیک، هنر(نمایشنامه، فیلمنامه، معماری و هنرهای تجسمی)، تاریخ و مردم‌شناسی بررسی می‌شوند.
 
💠 در بخش مقاله، مقالاتی که با موضوع حضرت امام رضا (ع) طی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ و همچنین با موضوع حضرت امام جواد (ع) طی سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۹ به صورت چاپی یا الکترونیکی در مجلات علمی-پژوهشی، علمی-ترویجی و تخصصی منتشر شده باشد می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.
 
در بخش پایان‌نامه نیز پایان‌نامه‌های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاهی یا سطوح ۳ و ۴ حوزوی که در موضوعات یاد شده تا پایان ۱۳۹۹ دفاع شده باشند، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.
 
📅 مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی (ع) پایان آذرماه ۱۴۰۰ بوده و آیین پایانی این جشنواره اسفندماه ۱۴۰۰ در شهر یزد، پنجمین پایتخت کتاب ایران برگزار می‌شود.
 
☎️ دبیرخانه این جشنواره در یزد، بلوار دانشجو، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد واقع است و علاقه‌مندان می‌توانند با شماره تلفن ۰۳۵۳۶۲۴۷۱۱۱ داخلی ۲۱۳ تماس بگیرند.
 
 
 


برای این مطلب امکان ارسال نظر وجود ندارد